Dobrý den, je možné elektroměrový rozváděč PERP 160/160/ČEZ 3.1.23 vestavná (3D) použít jako nástěnný? Děkuji Lucie PurnochováLucie Purnochová
Dobrý den,
vestavný rozvaděč PERP nelze osadit na stěnu tak, jak je zde nabízen.
- Střecha rozvaděče je připravena pro vestavnou montáž a při montáži na stěnu na povětrnosti by do něj mohla zatéct voda. Pokud by byl namontovaný v interiéru nebo pod přístřeškem, nebude vestavné provedení ideální, ale lze jej osadit na stěnu. V obou případech ale bude vhodnější provedení rozvaděče "na sokl".
- Spodní strana rozvaděče je otevřená. Obdodbně jako u rozpojovacích kabelových skříní je i u rozvaděčů PERP počítáno s většími připojovacími průřezy, a proto je rozvaděč bez spodní přepážky. Je počítáno stím, že při osazení do zdiva nebo na sokl nebude tento otvor přístupný. Při montáži na stěnu je tedy nutné spodní stranu rozvaděče zaslepit dnem a doplnit průchodkami (není součástí PERP). Dále je nutné uvědomit si, že při připojení větších průřezů přes průchodku nemusí stávající připojovací prostor stačit, protože průchodka značně komplikuje manipulaci s připojovaným kabelem. V těchto případech lze rozvaděč vyrobit vyšší, respektive s větším připojovacm prostorem.
Nedoporučujeme osazovat vestavný rozvaděč PERP na stěnu, ale při výrobě lze rozvaděč upravit, aby byl vhodný pro montáž na stěnu. S montáží na stěnu jsou ale spojené další problémy s mechanickou ochranou a uložením kabelů. V některých případech pak vychází jako lepší a levnější osadit ke stěně pilíř, nebo jen rozvaděč v provedení "na sokl" včetně soklu, kde je vyřešený jak vstup vodičů, tak ochrana a uložení vodičů. Vše se odvíjí především od průřezů připojovaných kabelů.
Všechny výše uvedené úpravy jsme samozřejmě chopni zajistit při výrobě.
S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu